Від вогнища до кухні-студії: 5 цікавих фактів про кухню

Від вогнища до кухні-студії: 5 цікавих фактів про кухню

  • Про те, що наші дуже далекі предки готували їжу на вогнищі просто неба – знають усі. А от чи відомо вам, що в Стародавньому Єгипті користувались переносними глиняними печами? Постійне місце для приготування їжі було розкішшю, доступною лише фараонам.
  • У Стародавньому Римі ж панували інші погляди. Коли кухні виділили окреме приміщення в будинку, то це, як правило, було десь далеко у підвалі, подалі від інших кімнатах. Адже місце приготування їжі вважали чимось брудним, нечистим. Зрештою, таким воно і було: про витяжки у ті часи, звісно, ніхто не чув, а димоходи ще були далекими від досконалості. Але бідніші римляни не мали змогу виокремити й «сховати» кухню подалі, тому вона чимось трохи нагадувала сучасну кухню-студію: готували їжу посередині домівки, а довкола вже розміщувались столи, ліжка.
  • Як гадаєте: для чого у ХІХ столітті домогосподарці прив’язували нитку до ноги? Так-так, і таке було. За допомогою цього способу інженери намагались придумати, як найоптимальніше розставити меблі у кухні, аби скоротити пройдений за день кілометраж жінок, які куховарять, та полегшити їхню працю. А відтак нитка допомагала їм фіксувати всі переміщення по кухні.
  • Скільки квадратних метрів повинна мати ваша ідеальна кухня? Навряд чи всім сподобаються стандарти, що існували в Німеччині на початку ХХ століття для більшості робочих сімей. 6,4 м² – саме такою площею тоді мало бути «королівство» приготування їжі. Хоч королівством таку компактну кухню ніяк не можна назвати, еге ж. Звідки взялась саме така цифра? Усе просто. У ті роки разом з активним збільшенням виробництва перед німецькою владою постало питання: куди ж розселити кілька тисяч робочих сімей. Аби спростити завдання, архітектори та інженери запропонували зменшити кухню саме до таких розмірів – аби вона була максимально компактною, але й функціональною. Цікаво, що цей проект увійшов в історію як «франкфуртська кухня», адже тоді у 10 тисяч квартир Франкфурта були кухні саме таких масштабів.
  • Ще один цікавий факт: кухня у такому вигляді, в якому ми звикли бачити її сьогодні, з’явилась не так вже й давно – всього лиш 150 років назад. Дивно, як же ж колись жили без неї саме такої? Здається, що вона була завжди. Проте щодня вона вдосконалюється, її площу вже не обмежують до 6, 4 м² : у моді просторі й затишні кухні-студії.
І на кінець додамо, що цікавими можуть бути не лише факти про неї, а й сама кухня. Обирайте кухонні меблі на нашому сайті – зробіть своє «королівство варіння» справді особливим та комфортним.